V estonském Tallinnu hledali medvěda. Zvíře ale zmizelo

ČTK ČTK
22. 4. 2012 16:27
Medvěd podle policistů zřejmě Tallinn opustil. Pátrali po něm tři hodiny
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Tallinn - V ulicích estonské metropole Tallin v neděli bloumal medvěd.

Úřady vyzvaly obyvatele tallinnské čtvrtí Pirita, aby byli opatrní, neboť v ulicích se objevil medvěd. Po zvířeti pátraly téměř tři hodiny ozbrojené hlídky spolu s veterináři a myslivci, nalézt ho se jim ale nepodařilo.

"Dnes ráno jsme dostali několik upozornění od občanů, kteří ve čtvrti Pirita zpozorovali medvěda. Protože zvíře může zaútočit na člověka, záchranáři vyzývají obyvatele, aby byli obezřetní a aby se v případě nezbytnosti ukryli v budovách," citovala bez dalších podrobností regionální tisková agentura BNS mluvčího úřadů.

Podle očitých svědků bylo zvíře zmatené a vyděšené. Oddíly místní policie celou čtvrť obklíčily, později je posílili veterináři a myslivci s puškami. Strážci pořádku uklidnili obyvatelstvo, že cílem není medvěda zabít, ale jen uspat a dopravit do útulku.

Pátrání ovšem výsledek nepřineslo a po necelých třech hodinách bylo přerušeno. Medvěd, údajně asi dvouletý nedospělý jedinec o váze kolem metráku, podle policistů zřejmě Tallinn opustil. Obyvatelstvo by ale prý mělo zůstat ostražité, protože nelze vyloučit, že se zvíře do estonské metropole vrátí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy