Týden ve světě v obrazech: klíčové události uplynulých sedmi dní

Týden ve světě v obrazech: klíčové události uplynulých sedmi dní
18. 2. - Gangy vyhlásily kvůli pohřbu Houstonové klid zbraní. Více se dozvíte v článku - zde
19. 2. - S Whitney se rozloučila rodina i bodyguard Costner. Podrobnosti čtěte v článku - zde
19. 2. - Portugalsko druhým Řeckem? Není práce, bude stávka. Další informace najdete v článku Martina Nováka - zde
20. 2. - Volby v Rusku jsou na spadnutí. Kampaň se ale nevede. Více čtěte v reportáži Jiřího Justa z Moskvy - zde
Foto: Vojtěch Marek
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
24. 2. 2012 16:30

Praha - Prohlédněte si nejzásadnější události týdne od 18. února do 24. února skrze fotografie agentury Reuters a dalších zpravodajských kanálů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy