Tři čtvrtiny Francouzů chtějí, aby Fillon odstoupil z kampaně. 90 % voličů ho má za nečestného

ČTK ČTK
17. 3. 2017 7:21
Z průzkumu veřejného mínění vyplynulo, že většina Francouzů chce, aby François Fillon odstoupil z boje o prezidentské křeslo. Popularitu pravicový politik ztrácí už od ledna, poslední dobou mu uškodila i série finančních skandálů, kvůli které je vyšetřován policií.
Foto: Reuters

Paříž - Tři ze čtyř Francouzů jsou přesvědčeni, že reprezentant konzervativní pravice François Fillon by měl odstoupit z boje o prezidentské křeslo. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, o němž v pátek informovala rozhlasová stanice France Info. 

Třiašedesátiletý politik ztrácí příznivce od ledna a průzkumy naznačují, že skončí už v prvním kole hlasování 23. dubna. Podle průzkumu pro France Info je 90 procent dotázaných přesvědčeno, že Fillon není čestný člověk. Tři čtvrtiny se domnívají, že je nepřesvědčivý a nezajímá se o jejich problémy.

Fillona v úterý francouzská justice obvinila v rámci zkoumání údajně neoprávněných příjmů jeho manželky a dětí jako parlamentních asistentů ze zpronevěry veřejných financí. Ve čtvrtek se vyšetřování rozšířilo o kauzu darovaných luxusních obleků.

Navzdory klesající podpoře se Fillon odmítá vzdát své kandidatury. Už v pátek přitom končí lhůta, po kterou mohou kandidáti na funkci hlavy státu podat vyplněné přihlášky.

 

Právě se děje

Další zprávy