Obrazem: Teroristé zaútočili na Paříž. V ulicích oběti, lidé zoufale utíkají z tribun stadionu

Obrazem: Teroristé zaútočili na Paříž. V ulicích oběti, lidé zoufale utíkají z tribun stadionu
Francouzská policie potvrdila, že v Paříži došlo ke dvěma sebevražedným útokům a jednomu bombovému.
Pařížská prefektura vyzvala její obyvatele, aby zbytečně nevycházeli z domovů. Úřady také uzavřely několik linek metra.
Pařížská prefektura informovala také o třech až čtyřech incidentech se střelbou. Rozhlasová stanice Europe 1 uvedla, že k další střelbě došlo v nákupním středisku Les Halles u historického jádra metropole.
Útoky si vyžádaly nejméně 40 mrtvých.
Foto: ČTK
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 14. 11. 2015 3:48
Paříž se stala terčem bezprecedentního teroristického útoku: při sérii bombových útoků a střelbě přišlo podle různých francouzských zdrojů o život přes sto lidí. Počet zraněných se odhaduje na desítky.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy