Tam, kde padla Dvojčata. Devět let poté

Foto: Simona Holecová
Simona Holecová
11. 9. 2010 8:00

New York - Jít vše podle plánů, prohlíželi byste si nyní galerii plnou nových staveb, které zaplnily místo po zřícených budovách World Trade Center.

Budovy Dvojčat se zhroutily po teroristickém útoku 11. září před devíti lety, kdy do obou věží postupně řízeně narazila dopravní letadla, jež unesli teroristé napojeni na Al-Kaídu. Zahynulo tehdy 2752 osob.

Ground Zero, jak se místu na dolním Manhattanu říká, je však stále jedno velké staveniště. Obchodní zájmy, spory investorů, třenice. Šeptem se mluví o tom, že to, co provádí obnovu lokality, je jedna velká ostuda.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Proces o vydání Assange do USA přerušen, pokračovat bude v květnu

Po čtyřech dnech líčení dnes soud v Londýně přerušil ostře sledovaný proces kolem žádosti Spojených států o vydání zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange. Znovu se bude záležitostí zabývat od 18. května, informovala agentura AFP. Právníci se přou například o to, zda by Assangeova extradice porušovala příslušnou britsko-americkou dohodu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda asi o půl roku odloží digitální daň, sazba klesne

Nově zaváděná takzvaná digitální daň by mohla platit o půl roku později, tedy až od příštího roku. Její sazba by mohla klesnout z navrhovaných sedmi procent na pět procent. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) řekla České televizi, že chce digitální daň zařadit na pondělní jednání koaliční rady. Chce tam otevřít otázku odložení účinnosti a změny sazby. Před daní již dříve varoval velvyslanec USA v Praze Stephen King, ve Sněmovně k ní má výhrady opozice. Možných odvetných opatření se obávají i české firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy