Ruští záchranáři našli těla devíti stavbařů uvězněných v solném dole na Uralu

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 12. 2018 6:49
Ruští záchranáři dnes našli těla všech devíti pracovníků, kteří při sobotním požáru uvázli v šachtě solného dolu v uralském Solikamsku. Oznámila to agentura TASS s odvoláním na krizový štáb, působící na místě neštěstí. "Pro vyproštění devíti stavbařů z šachty se udělalo vše, co bylo možné. Šest pokusů dostat se k nim překazily plameny," uvedl gubernátor Permského kraje Maxim Rešetnikov. Současně vyjádřil soustrast pozůstalým a přislíbil jim pomoc.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: ČTK

Ještě dříve vedoucí záchranářů Alexej Pestov novinářům řekl, že nadále není možné dostat se k místu v hloubce 365 metrů, kde zůstává uvězněno devět lidí "V tuto chvíli není možné se tam dostat kvůli deformacím v konstrukci šachty, pokračujícímu požáru a hustému dýmu," řekl Pestov podle agentury TASS.

Podle agentury Interfax se záchranářům v noci na dnešek nepodařil ani šestý pokus proniknout k pohřešovaným, a tak se vrátili na povrch. Chybělo jim prý překonat posledních dvacet metrů.

Šachtu zachvátil požár v sobotu. Ze sedmnácti lidí, kteří v té době na místě pracovali, se osmi podařilo dostat na povrch.

Důl, který patří ruské společnosti Uralkalij, se nachází v Permském kraji asi patnáct set kilometrů na severovýchod od Moskvy. Těží se v něm chlorid draselný, který se používá zejména k výrobě umělých hnojiv. V době propuknutí požáru se v šachtě prováděly betonářské práce, které zajišťovala externí firma.

Správa dolů uvedla, že požár nezpůsobil výbuch metanu, jak spekulovala ruská média. Oheň zachvátil stavební konstrukce usnadňující průchod svislými úseky šachty.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy