Zničené vojenské letiště i celá města. Jak pobřeží USA zpustošil ničivý hurikán

Reuters aoc jkr NOAA, Reuters, aoc, jkr
Aktualizováno 16. 10. 2018 8:49
Spojené státy sčítají škody, které přinesl ničivý hurikán Michael. Živel minulý týden devastoval hlavně Floridu, Virginii, Georgii, Alabamu a Severní a Jižní Karolínu. Podívejte se na satelitní snímky zachycující postižené oblasti před přírodní katastrofou a po ní.

načítám grafiku

 

Právě se děje

před 39 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy