reklama
 
 

Soudruh Kim jde s dobou, hlásá KLDR. Svět tomu nevěří

17. 12. 2008 11:22
Severní Korea zveřejnila nové snímky vůdce. Navštívil počítačové centrum

Pchjongjang - Vůdce komunistické Severní Koreje Kim Čong-il se těší plnému zdraví a cestuje po zemi.

Alespoň podle nových zpráv severokorejské agentury KCNA, která po několika měsících zveřejnila nové Kimovy fotky.

Vedení Korejské lidově demokratické republiky (KLDR) se tak snaží demonstrovat jeho dobrý zdravotní stav a oponovat spekulacím, že je jeho zdraví podlomené.

Zdroje z Jižní Koreje a Spojených států amerických totiž tvrdí, že v srpnu prodělal mrtvici, což KLDR striktně odmítla a v různých intervalech od té doby vypouští do světa zprávy o Kimově dobrém zdravotním stavu.

Snímky severokorejského vůdce ukazují během návštěvy knihovny v provincii Jagang na severu země. Jak sousední Jižní Korea, tak i USA ale zpochybňují časovou autenticitu snímků.Vzhledem k tomu, že Kim má na sobě černé brýle a ušanku, není ani vyloučeno, že za něj zaskakoval dvojník.

Spekulace o Kimových zdravotních problémech potvrdil i fakt, že se v posledních měsících neukázal při státnických a stranických událostech, na nichž nikdy dříve nesměl chybět.

I KLDR má své Silicon Valley

A jak vypadala návštěva podle státní tiskové agentury KCNA? Idylicky a s notným technologickým optimismem k tomu Kim Čong-il na své cestě po zemi navštívil nejdříve regionální E-Business institut ve městě Kanggye.

Tam se setkal s šéfem výzkumného týmu Kim Čol-jinem, s kterým hovořil o rozvoji informačních technologií při budování komunismu.

Poté Kim navštívil knihovnu, kde "se zastavil v nově vybudované vyhledávací místnosti", napsala KCNA. Měla tím na mysli několik počítačů, kde je možné najít katalogy knihovny.

"Dynamický pokrok proběhnuvší během kulturní revoluce přinesl rapidní vzrůst kulturních standardů pracujícího lidu," citovala Kima agentura.

autor: Dominik Jandl | 17. 12. 2008 11:22

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama