Video: Slovenské volby prezidenta vrcholí. Podívejte se, jak vypadají poslední debaty

Kampaň před slovenskými prezidentskými volbami ve středu končí. Na Slovensku probíhají poslední televizní a veřejné debaty, které ukazují, že i v druhém kole zůstává favoritkou Zuzana Čaputová. Ta v prvním kole voleb získala 40,57 procenta hlasů, zatímco eurokomisař Maroš Šefčovič skončil na druhém místě a hlas mu dalo 18,66 procenta voličů. Kandidát vládní strany Směr-SD Šefčovič se v debatách snažil zpochybnit kredit Čaputové jako advokátky a také upozornil na její slabou znalost angličtiny. Čaputová osobní útoky opakovaně odmítla. Druhé kolo, které rozhodne, zda bude mít Slovensko svoji první prezidentku, se koná v sobotu 30. března.
Poslední televizní a veřejné debaty před druhým kolem slovenských prezidentských voleb ukázaly, že favoritkou zůstala Zuzana Čaputová | Video: Martin Ehl
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy