Samořiditelné auto poprvé zabilo člověka. Uber po tragické nehodě v Arizoně pozastavuje projekt

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 19. 3. 2018 19:24
Vůz ovládaný autopilotem zabil chodkyni ve chvíli, kdy v noci na pondělí přecházela ulici mimo přechod na předměstí Phoenixu.
Samořiditelný vůz provozovaný společností Uber na archivním snímku v ulicích arizonského Scottsdale.
Samořiditelný vůz provozovaný společností Uber na archivním snímku v ulicích arizonského Scottsdale. | Foto: Reuters

Tempe - V americké Arizoně podlehla žena následkům zranění, která utrpěla při srážce se samořiditelným autem společnosti Uber. Jedná se zřejmě o vůbec první smrtelnou srážku samořiditelného vozidla s chodcem.

Firma v reakci na událost s okamžitou platností přerušila testovací provoz těchto aut na území Spojených států a Kanady, uvedla agentura Reuters.

K nehodě došlo v noci na pondělí v Tempe, předměstí arizonského Phoenixu. Vůz ovládaný autopilotem zabil chodkyni ve chvíli, kdy přecházela ulici mimo přechod. V autě seděl řidič dohlížející na zkušební provoz automatického řízení.

Společnost v oficiálním prohlášení vyjádřila soustrast příbuzným oběti a uvedla, že plně spolupracuje s úřady.

První nehoda tohoto druhu může podle Reuters zkomplikovat snahu o rychlé povolení provozu autopilotovaných vozů v USA. Jejich vývoji se kromě Uberu věnuje například technologický gigant Google, výrobce elektromobilů Tesla Motors či klasické automobilky.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil spolkový statistický úřad.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Střelba na škole na východě Ruska: dva mrtví a tři zranění

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy