Samořiditelné auto poprvé zabilo člověka. Uber po tragické nehodě v Arizoně pozastavuje projekt

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 19. 3. 2018 19:24
Vůz ovládaný autopilotem zabil chodkyni ve chvíli, kdy v noci na pondělí přecházela ulici mimo přechod na předměstí Phoenixu.
Samořiditelný vůz provozovaný společností Uber na archivním snímku v ulicích arizonského Scottsdale.
Samořiditelný vůz provozovaný společností Uber na archivním snímku v ulicích arizonského Scottsdale. | Foto: Reuters

Tempe - V americké Arizoně podlehla žena následkům zranění, která utrpěla při srážce se samořiditelným autem společnosti Uber. Jedná se zřejmě o vůbec první smrtelnou srážku samořiditelného vozidla s chodcem.

Firma v reakci na událost s okamžitou platností přerušila testovací provoz těchto aut na území Spojených států a Kanady, uvedla agentura Reuters.

K nehodě došlo v noci na pondělí v Tempe, předměstí arizonského Phoenixu. Vůz ovládaný autopilotem zabil chodkyni ve chvíli, kdy přecházela ulici mimo přechod. V autě seděl řidič dohlížející na zkušební provoz automatického řízení.

Společnost v oficiálním prohlášení vyjádřila soustrast příbuzným oběti a uvedla, že plně spolupracuje s úřady.

První nehoda tohoto druhu může podle Reuters zkomplikovat snahu o rychlé povolení provozu autopilotovaných vozů v USA. Jejich vývoji se kromě Uberu věnuje například technologický gigant Google, výrobce elektromobilů Tesla Motors či klasické automobilky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Motocyklista v Odrách čelně vrazil do stojícího motoráku. Na místě zemřel

Dvaašedesátiletý motocyklista dnes zemřel při nehodě v Odrách na Novojičínsku. Na železničním přejezdu čelně vrazil do stojícího motorového vlaku, sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková. Nehoda se stala po 15:30. Motocyklista utrpěl zranění, kterým podlehl na místě. Pohořská ulice v Odrách a železniční trať jsou kvůli nehodě neprůjezdné.

Další zprávy