Řidič kamionu, kde bylo 39 mrtvých Vietnamců, se přiznal k pašování lidí

ČTK ČTK
25. 11. 2019 13:46
Řidič kamionu, v němž se na konci října v Británii našlo 39 těl vietnamských migrantů, se v pondělí přiznal k účasti na pašování lidí. Informovala o tom agentura Reuters. Na jeho možnou spoluodpovědnost za zabití Vietnamců, z čehož je rovněž obviněn, se zatím řidiče Maurice Robinsona ze Severního Irska soud neptal.
Vietnamka ukazuje na mobilu fotku svého syna, který je podle ní jednou z 39 obětí nalezených v kamionu v Essexu
Vietnamka ukazuje na mobilu fotku svého syna, který je podle ní jednou z 39 obětí nalezených v kamionu v Essexu | Foto: Reuters

Termín procesu dosud stanoven nebyl. Pětadvacetiletý Robinson před soud opět předstoupí 13. prosince. Pondělní zasedání se řidič účastnil přes videomost z vazební věznice. Obviněn je ze zabití a podílu na pašování lidí ve 39 případech.

Kamion s mrtvými Vietnamci byl objeven 23. října ve městě Grays poblíž Londýna. Chladírenský kontejner s těly se do Británie dostal na trajektu z belgického přístavu Zeebrugge. Mezi oběťmi byli také dva patnáctiletí chlapci.

V souvislosti s tragickým případem zadržela policie minulý týden v pátek dalšího muže ze Severního Irska, který byl z podílu na pašování lidí do Británie a na nezákonné migraci obviněn v neděli. Také tento muž, 23letý Christopher Kennedy, dnes stanul před soudem a i jeho případ byl odročen na 13. prosince.

V Irsku čeká na vydání do Británie 22letý Eamonn Harrison, který podle britských úřadů řídil kamion cestou do belgického přístavu Zeebrugge. Dalších 11 lidí bylo zatčeno také ve Vietnamu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biker Cink získal čtvrtý domácí titul v cross country

Biker Ondřej Cink dokázal v Peci pod Sněžkou obhájit titul domácího šampiona v olympijské disciplíně cross country. Druhý byl při neúčasti Jaroslava Kulhavého, jenž spolu s Cinkem nepustil nikoho jiného na trůn již od roku 2013, Jan Škarnitzl. Bronz získal maratonský specialista Martin Stošek.

Devětadvacetiletý Cink potvrdil - stejně jako v předcházejícím závodě žen Jitka Čábelická - roli hlavního favorita. Celkem vyhrál republikový šampionát už počtvrté v kariéře. Oba úspěšní obhájci měli také před odložením olympijských her v Tokiu na příští rok nejblíže k tomu, aby reprezentovali pod pěti kruhy.

Dvojnásobný olympijský medailista a vítěz z her v Londýně 2012 Jaroslav Kulhavý dnes nestartoval. V pátek měl při tréninku nepříjemný pád a podstoupil i kontrolní rentgenové vyšetření v nemocnici.

Další zprávy