Režisér James Cameron se ponořil na nejhlubší místo na Zemi

Režisér James Cameron se ponořil na nejhlubší místo na Zemi
... velká výzva. Přesněji řečeno -  velmi hluboká výzva. Nejhlubší naměřené místo podmořského údolí známé jako Mariánský příkop se nachází 10 994 metrů pod mořskou hladinou.
Tady je. Mariánský příkop se táhne východně od Mariánských ostrovů. Je dlouhý 2550 km a jeho průměrná šířka je 69 km. Jedná se o vůbec nehlubší brázdu v povrchu naší planety.
Před Cameronem dno příkopu navštívili jen dva lidé: poručík amerického námořnictva Don Walsh a francouzský dobrodruh a objevitel Jacques Piccard.
Fakticky vzato na úspěšném sestupu nemá ani tak zásluhu samotný režisér, jako spíš jeho stroj Deepsea Challenger.
Foto: Profimedia.cz
Reuters Petr Jemelka Reuters, Lucie Kalivodová, Petr Jemelka
26. 3. 2012 12:15

Honolulu - Muž, který režíroval oscarový snímek o potopení Titaniku, se v neděli sám potopil. Nutno podotknout, že dobrovolně a velmi hluboko. Splnil si totiž svůj sen a uskutečnil první sólo ponor na dno Mariánského příkopu, nejhlubšího místa na Zemi.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Clippers po přesunu série do své haly jasně porazili Utah a snížili na 1:2

Basketbalisté Los Angeles Clippers po přesunu série 2. kola play off NBA s Utahem do své haly vybojovali první vítězství. Ve Staples Centre vyhráli nad nejlepším týmem základní části přesvědčivě 132:106 a snížil stav na 1:2 na zápasy. Třicetibodovými výkony k tomu přispěli Kawhi Leonard (34) a Paul George (31). Čtvrtý duel je znovu v Los Angeles na programu v noci na úterý.

Play off NBA - 2. kolo:

Západní konference - 3. zápas:

LA Clippers - Utah 132:106, stav série 1:2.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Brazilští policisté zabili jednoho z nejhledanějších zločinců v zemi

Při policejní akci v Riu de Janeiru byl v sobotu zabit jeden z nejhledanějších brazilských zločinců. Wellington da Silva Braga známý jako Ecko byl zastřelen při návštěvě své ženy a dětí ve favele Tres Pontes, uvedla agentura DPA s odvoláním na informace brazilského zpravodajského serveru G1.

Braga byl považován za vůdce jedné z největších milicí ve státě Rio de Janeiro. Jeho gang O Bonde do Ecko kontroluje velkou část západní zóny Ria a oblast Baixada Fluminense, která sousedí s metropolí na severu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy