Putin odvolal velitele ruského letectva, vystřídá jej "generál Surovyj" ze Sýrie

ČTK ČTK
26. 9. 2017 21:11
Ruský prezident Vladimir Putin odvolal generálplukovníka Viktora Bondareva z funkce velitele vzdušných a vesmírných sil, oznámil list Kommersant s odvoláním na prezidentův výnos. Bondareva, který má namířeno do řad ruských senátorů, má podle návrhu ministerstva obrany vystřídat dosavadní velitel uskupení ruských vojsk v Sýrii Sergej Surovikin. Velení jde podle listu jak o rotaci velitelů, tak o uznání generálových zásluh v Sýrii, kde si Surovikin u podřízených vysloužil přezdívku "velitel Surovyj" (tedy přísný, tvrdý, brutální). Generálův drsný charakter se podle kolegů utvářel v bojích v Afghánistánu a Čečensku.
Vladimir Putin
Vladimir Putin | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy