Princ Haakon v mešitě veřejně odmítl Breivikovy názory

Princ Haakon v mešitě veřejně odmítl Breivikovy názory
Korunní princ Haakon naslouchá.
Jeden z věřících se modlí za oběti masakru.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
27. 7. 2011 11:25

Oslo - V úterý se v jedné z největších mešit v Oslu sešli kvůli bohoslužbě za oběti pátečního masakru společně s věřícími i norský korunní princ Haakon a norský ministr zahraničí Jonas Gahr Store, který k přítomným v mešitě také promluvil. Princ Haakon do mešity zavítal také proto, aby opětně zdůraznil odmítnutí Breivikových anti-muslimských názorů.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Další zprávy