Při operaci proti islamistům zahynulo v Čečensku pět lidí

ČTK ČTK
11. 1. 2017 20:32
Pět lidí ve středu zahynulo v Čečensku při operaci ruského policejního komanda proti islamistům. Nedaleko hranic s Dagestánem policisté zabili čtyři povstalce a jednoho zadrželi. Při operaci jeden policista zemřel. O zásahu novináře informoval čečenský prezident Ramzan Kadyrov. Akce prý je součástí širší operace, při níž byly během posledních dvou dnů zadrženy desítky extremistů. Nalezena byla skladiště zbraní, munice, min a trhavin. Civilního obyvatelstva se podle Kadyrova akce nijak nedotkla. V polovině loňského roku se skupina ozbrojenců pokusila proniknout do centra čečenské metropole Grozného. Při střetu s policií dva zahynuli, na straně strážců pořádku bylo šest zraněných.
Ramzan Kadyrov.
Ramzan Kadyrov. | Foto: Jiří Just
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy