Politik dostal za smrtelnou srážku na sjezdovce pokutu

Zahraničí Zahraničí
3. 3. 2009 17:47
Durynský premiér Dieter Althaus má na svědomí smrt slovenské lyžařky v Alpách
Dieter Althaus
Dieter Althaus | Foto: Reuters

Vídeň - Předseda zemské vlády v německé spolkové zemi Durynsko Dieter Althaus dnes od rakouského soudu dostal finanční pokutu ve výši 33.300 eur za to, že počátkem roku zavinil smrt slovenské lyžařky v Alpách.

Oznámila to rakouská tisková agentura APA.

Verdikt soudu v rakouském Irdningu přišel pouhý den poté, co státní zastupitelství v Leobenu, které se případem zabývalo, Althause formálně obvinilo z trestného činu zabití z nedbalosti.

K incidentu došlo na Nový rok na sjezdovce v zimním středisku Riesneralm v rakouské spolkové zemi Štýrsko. Althaus se tam čelně srazil s 41letou Beátou Christandlovou, matkou čtyř dětí (jednoho vlastního a tří z manželova prvního manželství), která pak při převozu do nemocnice zemřela.

Sám Althaus, který podle odborníků přežil jedině díky tomu, že měl na sobě ochrannou přilbu, se dosud z nehody plně nezotavil. Přestože si podle svých slov na nic z toho, co se na rakouském svahu stalo, nepamatuje, za smrt lyžařky už dříve přijal zodpovědnost.

Křesťanskodemokratická unie (CDU), jejímž je stíhaný politik členem, s Altahusem nadále počítá. Na konci srpna by se měl v čele její kandidátky ucházet v durynských zemských volbách o znovuzvolení.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Facebook zablokoval barmské armádě přístup ke svým platformám

Společnost Facebook oznámila, že barmské armádě s okamžitou účinností zablokovala přístup ke stejnojmenné sociální síti a na Instagram. Informovala o tom agentura Reuters. Stalo se tak v atmosféře demonstrací proti vojenskému puči z 1. února.

"Události po převratu z 1. února, včetně násilí se smrtelnými následky, uspíšily nutnost tohoto zákazu," uvedla společnost Facebook. Domnívá se, že umožňovat barmské armádě, aby nadále mohla sociální sítě Facebook a Instagram využívat, s sebou nese příliš velká rizika. Facebook také odřízne komerční společnosti napojené na barmskou armádu od možnosti zadávat reklamu na svých platformách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy