Evropští policisté rozbili gang sázkařů. Zločinci ovlivňovali i fotbal v Česku

ČTK ČTK
19. 12. 2017 15:43
Korupční síť má na svědomí nelegální sázení nebo dokonce ovlivňování fotbalových zápasů napříč Evropou, a to včetně Česka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Lublaň/Záhřeb - Bezpečnostní orgány ve Slovinsku a v Chorvatsku rozbily mezinárodní zločineckou síť, která byla aktivní v oblasti sportu.

Má na svědomí korupci, ilegální sázky a ovlivňování fotbalových zápasů v několika zemích, "přinejmenším v Česku, Srbsku a Makedonii", informovala v úterý policejní agentura Evropské unie Europol.

Podle zprávy zveřejněné na webu Europolu slovinská a chorvatská policie uskutečnily v pondělí koordinovanou akci, během které zadržely jedenáct podezřelých.

Na různých místech v obou zemích policisté prohledali celkem 13 domů a 15 aut. Zabavili přitom 35 počítačů a IT zařízení, 32 mobilních telefonů, 19 650 eur (přes půl milionu korun) v hotovosti, falešné eurobankovky v celkové hodnotě 38 500 eur a dvě auta.

"Vyšetřování začalo v březnu, když slovinská policie zjistila, že jistá zločinecká organizace vytvořila několik internetových stránek v rámci ilegální sázkařské platformy. Tu využívala k přijímání sázek na zmanipulované sportovní akce konané ve více evropských zemích," uvedl Europol.

"Toto mezinárodní vyšetřování ukázalo úroveň sofistikovanosti, které dosáhly některé zločinecké sítě zapojené do sportovní korupce. Využívají nové postupy k vytváření velkých nelegálních zisků a k investování peněz pocházejících rovněž z jiné závažné trestné činnosti," komentoval případ Sergio D’Orsi, specialista Europolu na problematiku korupce ve sportu.

 

Právě se děje

Další zprávy