Podívejte se do čínského "Království trpaslíků"

Podívejte se do čínského "Království trpaslíků"
Někteří z "showmenů" pracovali dříve v továrnách, ale tam často nedosáhli na potřebná místa. A tak jim je v "Království", kde je všechno uzpůsobené jejich výšce, daleko líp.
"Království" se nachází v horách v provincii Jün-nan, nedaleko hlavního města této provincie Kunming.
Foto: Reuters
Naďa Straková, Lucie Kalivodová
12. 11. 2009 11:11

Lidé s tělesným postižením to s hledáním zaměstnání v Číně neměli nikdy lehké. Nyní ale ti, kteří nedorostli běžných výšek, mají šanci najít uplatnění. V čínském zábavním parku "Království trpaslíků" totiž lidé menšího vzrůstu mohou dostat práci herce a baviče. A nemusíte umět zpívat ani tančit, stačí, když měříte méně než 130 cm. Letos v létě otevřené "Království trpaslíků" v provincii Jün-nan začíná pomalu přitahovat místní turisty. Samotní liliputáni si práci v parku pochvalují. Údajně už na ně nikdo nekouká přes prsty a oni si tak připadají více jako normální lidé.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Na Slovensku pokračují blokády hraničních přechodů, včetně některých s Českem

Na Slovensku druhým dnem pokračovaly obnovené blokády některých silničních hraničních přechodů, kterými chtějí slovenští autodopravci prosadit u vlády výrazné snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. Slovenský závod automobilky PSA musel v noci na několik hodin přerušit výrobu, protože měl kvůli blokádám problémy s dodávkami ze zahraničí. Kabinet premiéra Petera Pellegriniho na středečním jednání schválil rozšíření úlev na mýtném a připravuje snížení silniční daně.

Zmíněná opatření nejsou podle Pellegriniho plně v souladu s požadavky Unie dopravců Slovenska (UNAS), která za protesty stojí. Premiér také řekl, že kabinet už nemá důvod pokračovat v jednáních s nespokojenými dopravci. Vládní opatření podle něj podpořila větší organizace autodopravců Česmad Slovakia.

Dopravci zablokovali kamionovou dopravu na vybraných přechodech s Českem, Maďarskem i Polskem. Slovenská policie dopoledne upozornila na rozsáhlé kolony na severu země v souvislosti s blokádami přechodů s Českem, a to Svrčinovec-Mosty u Jablunkova a Makov-Bílá-Bumbálka. Odpoledne byla na obou přechodech doprava obnovena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy