Podívejte se do čínského "Království trpaslíků"

Podívejte se do čínského "Království trpaslíků"
Někteří z "showmenů" pracovali dříve v továrnách, ale tam často nedosáhli na potřebná místa. A tak jim je v "Království", kde je všechno uzpůsobené jejich výšce, daleko líp.
"Království" se nachází v horách v provincii Jün-nan, nedaleko hlavního města této provincie Kunming.
Foto: Reuters
Naďa Straková, Lucie Kalivodová
12. 11. 2009 11:11

Lidé s tělesným postižením to s hledáním zaměstnání v Číně neměli nikdy lehké. Nyní ale ti, kteří nedorostli běžných výšek, mají šanci najít uplatnění. V čínském zábavním parku "Království trpaslíků" totiž lidé menšího vzrůstu mohou dostat práci herce a baviče. A nemusíte umět zpívat ani tančit, stačí, když měříte méně než 130 cm. Letos v létě otevřené "Království trpaslíků" v provincii Jün-nan začíná pomalu přitahovat místní turisty. Samotní liliputáni si práci v parku pochvalují. Údajně už na ně nikdo nekouká přes prsty a oni si tak připadají více jako normální lidé.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy