Podívejte, jak evropští státníci volili nejvyššího evropského státníka

Podívejte, jak evropští státníci volili nejvyššího evropského státníka
Pohled prezidenta 27 evropských zemí.
Došlo na kytičku.
Došlo i na hubičku. (Tvář Hermanovi Van Rompuy nastavuje nová šéfka diplomacie Catherine Ashtonová.)
První oficiální pozdrav nově zvolených špiček EU: Belgický premiér Herman Van Rompuy a eurokomisařka Catherine Ashtonová dorazili na tiskovou konferenci, kde se oznamovalo, že toto je nový prezident a šéfka diplomacie EU.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
19. 11. 2009 22:25

Brusel/Praha - Evropská unie už zná jméno svého historicky prvního prezidenta. Bude jím v Evropě málo známy belgický premiér Heman Van Rompuy.

Dvaašedesátiletý křesťanský demokrat, který je stoupencem těsné evropské integrace a není proti zavedení daní na celoevropské úrovni. Není velkým stoupencem státních zásahů do bankovního sektoru v době ekonomické krize a nechce v Evropské unii Turecko.

Podívejte se, jak se to celé v Bruselu "upeklo".

 

Právě se děje

před 10 minutami

Američtí poslanci odhlasovali celonárodní legalizaci marihuany, návrh nejspíš narazí v Senátu

Sněmovna reprezentantů Kongresu USA, ve které mají většinu demokraté, se vyslovila pro dekriminalizaci marihuany na federální úrovni. Pro vyškrtnutí marihuany ze zákona o omamných látkách v pátek hlasovalo 228 zákonodárců, proti bylo 164 členů sněmovny, převážně z řad republikánů, uvedly tiskové agentury. Současně upozornily, že návrh nejspíše neprojde v Senátu, ve kterém mají většinu republikáni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy