Foto: Pláže na ostrově Ko Samet zalila ropa

Foto: Pláže na ostrově Ko Samet zalila ropa
K havárii došlo v sobotu, ...
... v neděli se do boje s ropnou skvrnou zapojily i lodě thajského vojenského námořnictva.
Přes veškeré úsilí se ropa v pondělí dostala k pobřeží a zasáhla i pláže turistického střediska, napsala agentura Reuters.
Do moře u pobřeží východothajské provincie Rajóng uniklo zhruba 50 tisíc litrů ropy, upřesnila ropná společnost PTT Global Chemical.
Foto: Reuters
ČTK Reuters ČTK, Jana Černá, Reuters
31. 7. 2013 6:52
Z prasklého podmořského potrubí v Thajském zálivu unikla v sobotu ropa.

Zalila i významná turistická letoviska na ostrově Ko Samet, kam jezdí také turisté z Česka. Podívejte se, jak se tamní obyvatelé snaží vyčistit pláž Ao Prao.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy