Péče o syna je těžší než vojna, přiznal William

Red Zah
15. 8. 2013 15:10
Pátrací mise jsou náročné, ale tohle se tomu vyrovná, uznal následník trůnu.
Will a Kate opouštějí nemocnici.
Will a Kate opouštějí nemocnici. | Foto: Reuters

Londýn - Princ William poprvé veřejně promluvil o tom, jaké je to být otcem. A byl upřímný.

Je to prý daleko těžší, než si myslel.

"Domníval jsem se, že pátrací a záchranné mise ve Snowdonii (národní park v severní části Walesu - pozn. red.) jsou psychicky i fyzicky náročné, ale péče o tři týdny staré nemluvně se tomu hravě vyrovná," zavtipkoval. "Užili jsme si několik bezesných nocí, ale teď už spí déle a je to mnohem lepší."

Williamovi se dost možná spí lépe proto, že se jakožto pilot vrtulníku minulý týden po 14 dnech otcovské dovolené vrátil ke služebním povinnostem u královského letectva (RAF).

"Je docela hlasitý a samozřejmě vypadá skvěle," pochlubil se ještě William.

V pořadí druhý následník britského trůnu (po svém otci Charlesovi) o své roli novopečeného otce promluvil vůbec poprvé od 22. července, kdy se budoucí král George narodil. Využil k tomu projev na rozloučenou s Anglesey, kde od roku 2009 sloužil a žil.

Příští měsíc se stěhuje, a tak využil příležitosti zemědělského festivalu, aby se s obyvateli ostrova u severozápadního pobřeží Walesu rozloučil.

"Děkuji všem za vřelé přijetí, jakého se nám tu dostalo. Vím, že budu mluvit i za Catherine, když řeknu, že jsem nikdy nepoznal tak krásné a pohostinné místo, jako je Anglesey," prohlásil William a dodal, že by i s rodinou rád zůstal.

Vévodkyně a její syn v současné době pobývají v Bucklebury u Katiny rodiny, kde s péčí o urozeného chlapce pomáhá babička.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy