Péče o syna je těžší než vojna, přiznal William

Red Zah
15. 8. 2013 15:10
Pátrací mise jsou náročné, ale tohle se tomu vyrovná, uznal následník trůnu.
Will a Kate opouštějí nemocnici.
Will a Kate opouštějí nemocnici. | Foto: Reuters

Londýn - Princ William poprvé veřejně promluvil o tom, jaké je to být otcem. A byl upřímný.

Je to prý daleko těžší, než si myslel.

"Domníval jsem se, že pátrací a záchranné mise ve Snowdonii (národní park v severní části Walesu - pozn. red.) jsou psychicky i fyzicky náročné, ale péče o tři týdny staré nemluvně se tomu hravě vyrovná," zavtipkoval. "Užili jsme si několik bezesných nocí, ale teď už spí déle a je to mnohem lepší."

Williamovi se dost možná spí lépe proto, že se jakožto pilot vrtulníku minulý týden po 14 dnech otcovské dovolené vrátil ke služebním povinnostem u královského letectva (RAF).

"Je docela hlasitý a samozřejmě vypadá skvěle," pochlubil se ještě William.

V pořadí druhý následník britského trůnu (po svém otci Charlesovi) o své roli novopečeného otce promluvil vůbec poprvé od 22. července, kdy se budoucí král George narodil. Využil k tomu projev na rozloučenou s Anglesey, kde od roku 2009 sloužil a žil.

Příští měsíc se stěhuje, a tak využil příležitosti zemědělského festivalu, aby se s obyvateli ostrova u severozápadního pobřeží Walesu rozloučil.

"Děkuji všem za vřelé přijetí, jakého se nám tu dostalo. Vím, že budu mluvit i za Catherine, když řeknu, že jsem nikdy nepoznal tak krásné a pohostinné místo, jako je Anglesey," prohlásil William a dodal, že by i s rodinou rád zůstal.

Vévodkyně a její syn v současné době pobývají v Bucklebury u Katiny rodiny, kde s péčí o urozeného chlapce pomáhá babička.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy