Péče o syna je těžší než vojna, přiznal William

Red Zah
15. 8. 2013 15:10
Pátrací mise jsou náročné, ale tohle se tomu vyrovná, uznal následník trůnu.
Will a Kate opouštějí nemocnici.
Will a Kate opouštějí nemocnici. | Foto: Reuters

Londýn - Princ William poprvé veřejně promluvil o tom, jaké je to být otcem. A byl upřímný.

Je to prý daleko těžší, než si myslel.

"Domníval jsem se, že pátrací a záchranné mise ve Snowdonii (národní park v severní části Walesu - pozn. red.) jsou psychicky i fyzicky náročné, ale péče o tři týdny staré nemluvně se tomu hravě vyrovná," zavtipkoval. "Užili jsme si několik bezesných nocí, ale teď už spí déle a je to mnohem lepší."

Williamovi se dost možná spí lépe proto, že se jakožto pilot vrtulníku minulý týden po 14 dnech otcovské dovolené vrátil ke služebním povinnostem u královského letectva (RAF).

"Je docela hlasitý a samozřejmě vypadá skvěle," pochlubil se ještě William.

V pořadí druhý následník britského trůnu (po svém otci Charlesovi) o své roli novopečeného otce promluvil vůbec poprvé od 22. července, kdy se budoucí král George narodil. Využil k tomu projev na rozloučenou s Anglesey, kde od roku 2009 sloužil a žil.

Příští měsíc se stěhuje, a tak využil příležitosti zemědělského festivalu, aby se s obyvateli ostrova u severozápadního pobřeží Walesu rozloučil.

"Děkuji všem za vřelé přijetí, jakého se nám tu dostalo. Vím, že budu mluvit i za Catherine, když řeknu, že jsem nikdy nepoznal tak krásné a pohostinné místo, jako je Anglesey," prohlásil William a dodal, že by i s rodinou rád zůstal.

Vévodkyně a její syn v současné době pobývají v Bucklebury u Katiny rodiny, kde s péčí o urozeného chlapce pomáhá babička.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy