Papež si získal důvěru většiny věřících i ateistů

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
13. 4. 2013 9:26
Kladně hodnotí Františka 92 procent katolíků a 77 procent ateistů
Co už jsme se o Františkovi dozvěděli? Rozhodně i to, že se rád směje.
Co už jsme se o Františkovi dozvěděli? Rozhodně i to, že se rád směje. | Foto: Reuters

Řím - Papež František se v Itálii těší obrovské popularitě, obdivují ho věřící i ateisté.

Podle agentury ANSA může za to jeho skromné a upřímné vystupování, které oslovilo staré i mladé a z něhož začíná těžit i celá římskokatolická církev.

V průměru hodnotí kladně Františka 80 procent Italů, respektive 92 procent katolíků a 77 ateistů nebo věřících jiných vyznání.

Nový papež je na rozdíl od jeho předchůdce, Benedikta XVI., který odstoupil v únoru, považován za outsidera ve vatikánské hierarchii. Neulpívají tak údajně na něm letité skandály církve, především aféry kolem sexuálního zneužívání mladistvých kněžími.

Františka obdivují lidé také pro jeho schopnost se vyjadřovat jednoduše a srozumitelně, pro pochopení pro potřeby mládeže a zároveň pro rozhodné vystupování vůči nešvarům církve.

Františkova velikonoční mše:

 

Právě se děje

před 14 minutami

Zemřel designér a keramik Václav Šerák

Ve věku 89 let zemřel designér a sochař Václav Šerák. Byl autorem řady keramických plastik a designérem výrobků několika keramických závodů. Se svým monumentálním a expresivním stylem se ale uplatnil i v architektuře nebo při tvorbě plastik z ledu a sněhu. O umělcově sobotním úmrtí dnes informovala kurátorka Dita Hálová, která v roce 2014 v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze realizovala autorovu retrospektivní výstavu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hvězdou týdne v NHL je díky pěti gólům Toffoli

Hvězdou týdne v NHL byl vyhlášen útočník Tyler Toffoli z Montrealu. Osmadvacetiletý Kanaďan byl ve sledovaném období nejlepším střelcem soutěže s pěti góly ze čtyř zápasů, během nichž si připsal celkově osm bodů.

Toffoli pomohl Canadiens stát se teprve druhým týmem v historii NHL, jenž získal alespoň bod v prvních šesti utkáních sezony. Montreal je navíc všechny odehrál na ledě soupeře.

Druhou hvězdou byl vyhlášen veterán Joe Pavelski. Šestatřicetiletý centr dovedl Dallas ke dvěma vítězstvím v úvodních dvou zápasech sezony sedmi body za tři góly a čtyři asistence, v obou případech navíc vstřelil vítězné branky.

Jako třetí byl oceněn brankář John Gibson z Anaheimu, který minulý týden zlikvidoval 95 z 99 střel. Ve třech utkáních měl průměr 1,33 inkasované branky na zápas a úspěšnost zásahů 96 procent.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Italský premiér Giuseppe Conte podá v úterý demisi. Uvádí to agentura Reuters. Conteho vláda ztratila minulý týden absolutní většinu v Senátu

Zdroj: ČTK
Další zprávy