Palestinský vůdce Abbás musel neplánovaně do nemocnice. Dle blízkých kolegů šlo o rutinní prohlídku

ČTK ČTK
22. 2. 2018 20:49
Palestinský předák Mahmúd Abbás tento týden promlouval na půdě OSN o uznání Palestiny. Při setkání se členy palestinské mise se mu udělalo špatně.
Mahmúd Abbás.
Mahmúd Abbás. | Foto: Reuters

Washington/Ramalláh - Předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás, který je nyní v USA, byl hospitalizován v baltimorské nemocnici Johna Hopkinse. Server Jewish Breaking News (JBN) napsal, že Abbás měl zdravotní potíže při setkání se členy palestinské mise ve Washingtonu. Zdroje z Abbásovy strany Fatah později ale ujistily, že jde o rutinní lékařskou kontrolu.

Dvaaosmdesátiletý Abbás tento týden vystoupil v Radě bezpečnosti OSN. Server JBN napsal, že politik byl urychleně dopraven do baltimorské nemocnice.

Agentura Reuters telefonicky hovořila s představitelem samosprávy, který tvrdil, že jde o rutinní prohlídku.

Člen vedení Fatahu Husajn Šajch na twitteru oznámil, že "prezident Abbás se těší dobrému zdraví a podrobuje se rutinnímu vyšetření." "Na pověstech o (špatném) zdraví prezidenta Abbáse není nic pravdivého," sdělil Šajch.

Podle izraelských zdrojů je před hotelem Four Seasons v Baltimoru velká kolona aut tajné služby.

Reuters napsala, že Abbás měl z USA odcestovat na návštěvu Venezuely. Abbásův úřad v Ramalláhu oznámil, že tato návštěva měla začít 21. února.

Abbás byl hospitalizován bez předchozího ohlášení také v říjnu 2016. Bylo to na Západním břehu Jordánu a provedeno bylo vyšetření srdce. Lékař pak oznámil, že výsledky byly normální.

Abbás stojí v čele Palestinců od roku 2004. Účastnil se mírových rozhovorů s Izraelem, ale tato jednání jsou od roku 2014 přerušena. V RB OSN vyzval k uspořádání mezinárodní konference, která by mírové rozhovory obnovila.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Slovenští autodopravci chtějí obnovit blokády hranic s Českem, Polskem a Maďarskem

Slovenští autodopravci plánují v úterý dopoledne po dvou týdnech obnovit blokády hraničních přechodů s Českem, Polskem a Maďarskem. Důvodem je skutečnost, že ministerstva dopravy a financí zatím nepřistoupily na požadavky dopravců upravit silniční daň a mýtné. Detaily o rozsahu blokád nejsou zatím známé. "Pojedeme zpět na hraniční přechody. Takže je to znovu ve stávce," řekl Rozhlasu a televizi Slovenska místopředseda Unie autodopravců Slovenska Stanislav Skala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy