Orangutánka Nonja vystavuje své fotky na Facebooku

jem
3. 12. 2009 9:35
Opičí fotografka zachycuje každodenní život v zoo
Thajsko je plné pašovaných orangutánů. Asi padesát z nich mělo v uplynulých dnech štěstí a ze zábavního parku v Bangkoku se vrací zpět do přírody.
Thajsko je plné pašovaných orangutánů. Asi padesát z nich mělo v uplynulých dnech štěstí a ze zábavního parku v Bangkoku se vrací zpět do přírody. | Foto: Reuters

Vídeň - Co na tom, že je opice, její fotky se lidem líbí, a tak je chlupatá fotografka na Facebooku, kde vídeňská zoo vystavuje její fotky, čím dál tím populárnější.

Své "postřehy" z každodenního života v ZOO orangutánka Nonja vystavuje ve fotoalbu na své stránce.

Jejími fanoušky se stalo už pět stovek uživatelů a jejich počet neustále narůstá.

Ačkoliv jsou lehce rozmazané snímky Nonjina lana, jídla a kůže jejího společníka v kleci velice populární, sama fotografka o ně nejeví zájem. To radši slupne banán.

"Samozřejmě, že neví, že fotí. Snímky jsou vedlejší produkt. Nonju baví hlavně zvuk, který slyší, když zmáčkne spoušť," krotí nadšení z opičího fotografického talentu ředitel vídeňské ZOO Bernard Kasbauer.

Hlavním cílem podle něj není umělecký přínos, ale zabavení opice uvězněné v kleci a popularizace ZOO na internetu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy