Orangutánka Nonja vystavuje své fotky na Facebooku

jem
3. 12. 2009 9:35
Opičí fotografka zachycuje každodenní život v zoo
Thajsko je plné pašovaných orangutánů. Asi padesát z nich mělo v uplynulých dnech štěstí a ze zábavního parku v Bangkoku se vrací zpět do přírody.
Thajsko je plné pašovaných orangutánů. Asi padesát z nich mělo v uplynulých dnech štěstí a ze zábavního parku v Bangkoku se vrací zpět do přírody. | Foto: Reuters

Vídeň - Co na tom, že je opice, její fotky se lidem líbí, a tak je chlupatá fotografka na Facebooku, kde vídeňská zoo vystavuje její fotky, čím dál tím populárnější.

Své "postřehy" z každodenního života v ZOO orangutánka Nonja vystavuje ve fotoalbu na své stránce.

Jejími fanoušky se stalo už pět stovek uživatelů a jejich počet neustále narůstá.

Ačkoliv jsou lehce rozmazané snímky Nonjina lana, jídla a kůže jejího společníka v kleci velice populární, sama fotografka o ně nejeví zájem. To radši slupne banán.

"Samozřejmě, že neví, že fotí. Snímky jsou vedlejší produkt. Nonju baví hlavně zvuk, který slyší, když zmáčkne spoušť," krotí nadšení z opičího fotografického talentu ředitel vídeňské ZOO Bernard Kasbauer.

Hlavním cílem podle něj není umělecký přínos, ale zabavení opice uvězněné v kleci a popularizace ZOO na internetu.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Česká firma Lanex dodá Rusku lana na upevnění tankerů za miliony

Výrobce lan a produktů z technického textilu Lanex z Bolatic na Opavsku získal v Rusku unikátní zakázku na dodávku vysokopevnostních lan, která budou sloužit v přístavech k upevnění velkých tankerů. Dodá sedm tun lan za více než pět milionů korun, řekla Ivana Gračková, mluvčí skupiny BR Group, do níž Lanex patří.

Vysokopevnostní lodní lano o průměru 48 milimetrů dodá firma společnosti Morservis z Novorossijsku. "Celá dodávka je ve finančním objemu přesahujícím pět milionů korun a expedovat se bude nejpozději do 20. června. Lana jsou tak pevná, že na ně můžete zavěsit třeba kamion. Nahrazovat budou i lana ocelová," řekla Gračková. Zakázka je podle ní výjimečná celkovým objemem i velkým průměrem lana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy