Obrazem: Souboj dvou "Ivanek" i robotické roztleskávačky. I taková byla olympiáda v Kimově stínu

Ruský tým startoval pod neutrální vlajkou.
Na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu soutěžilo celkem 92 zemí. Velká pozornost byla upřena na severokorejské sportovce, i přestože ti se domů vracejí bez jediné medaile.
Dlouho nebylo jasné, jestli KLDR vůbec nějakou sportovní delegaci na ZOH vyšle. S Jižní Koreou - hostitelem letošní olympiády - ji dlouhodobě pojí napjaté vztahy. (Na fotce je duo krasobruslařů z KLDR - Kim Ču-sik a Rjom Te-ok.)
Nakonec se Severní Korea her zúčastnila. Při zahájení se dokonce sportovci z obou Korejí představili pod společnou vlajkou jako jednotný stát. Bílomodrá vlajka pak byla vidět i při dalších olympijských událostech.
Na olympiádě dokonce soutěžil hokejový tým složený ze sportovkyň z Jižní a Severní Koreje.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
25. 2. 2018 14:40
Letošní zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu zaujaly i politickým kontextem. Sportovci bojovali o medaile jen asi 80 kilometrů od hranic s totalitní KLDR, hrozící světu jadernými zbraněmi. Severní Korea své výhrůžky během zimní olympiády zmírnila. Do akce vyslala jak své fanatické roztleskávačky, tak i sestru diktátora Kim Čong-una, které média ihned začala přezdívat "severokorejská Ivanka".
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy