Obrazem: Rakousko se brodí vodou

Obrazem: Rakousko se brodí vodou
Voda valící se Štýrem.
Řeka Dunaj zaplavuje cestu do městečka Kritzendorf, deset kilometrů severně od Vídně.
Místo kol používají obyvatelé kanoe, Sankt Leonhard am Forst.
Na vídeňské autobusové zastávce.
Foto: Reuters
Reuters Vojtěch Marek Reuters, Vojtěch Marek
24. 6. 2009 17:28

Rakousko, Německo - Dvoudenní deště způsobily v Rakousku a na jihu Německa povodně. Zaměstnaly více než 3000 hasičů a vojáků, kteří se snaží s následky velké vody bojovat.

Nejhůře jsou postiženy Dolní Rakousy, kde bylo silniční spojení do vesnic Ybbsitz a Hollenstein zcela přerušeno.

Podle meterologů by však již ve čtvrtek měly deště začít opadávat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR uvedla, že pátrá po těle zabitého Jihokorejce

Severní Korea pátrá po těle jihokorejského úředníka zastřeleného severokorejskými vojáky a je ochotna ho předat, pokud bude při pátrací operaci nalezeno. Podle agentury Reuters to dnes uvedla severokorejská státní média. Zároveň přitom varovala, že operace jihokorejského námořnictva v pohraniční oblasti zvyšují napětí mezi oběma zeměmi.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se v pátek Jižní Koreji za incident omluvil. Takové gesto je ze strany vůdce KLDR něčím zcela výjimečným, poznamenaly tiskové agentury. Vojáci KLDR proti Jihokorejci zakročili začátkem týdne, údajně v rámci snah o zastavení šíření koronaviru. Úředník podle jihokorejského vyjádření kontroloval možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong. Jihokorejská armáda uvedla, že Severokorejci muže zastřelili, jeho tělo polili hořlavinou a zapálili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy