Foto: Nový Zéland oplakává mrtvé, země se vyrovnává s nejčernějším dnem své historie

Foto: Reuters
Reuters spi Reuters, spi
16. 3. 2019 13:24
Novozélanďané se probudili do nejsmutnějšího dne ve své novodobé historii. Po pátečním dni, v němž kvůli teroristickému útoku na dvě mešity zemřelo téměř 50 lidí a další desítky byly zraněny, musí rodiny obětí své blízké pohřbít. Bagry vyhloubily první hroby, policisté hlídají okolí mešit a obyvatelé čtyřsettisícového města Christchurch se snaží pochopit, co se to stalo.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy