Obrazem: Dmitrij Medveděv u sousedů na Slovensku

Obrazem: Dmitrij Medveděv u sousedů na Slovensku
Přišlo se podívat i několik desítek zvědavců.
Rudý koberec nesměl chybět.
Trocha hudby na uvítanou.
Napjaté čekání.
Foto: Aktuálne.sk, Pavol Urbi
Aktuálne.sk, Lucie Kalivodová
7. 4. 2010 11:13

Ruský prezident Dmitrij Medveděv je na návštěvě Slovenské republiky. V Bratislavě zahájil česko-slovenské diplomatické turné, které vyvrcholí v Praze čtvrtečním jednáním s americkým prezidentem Barackem Obamou a podpisem nové rusko-americké smlouvy o snížení stavu strategické jaderné výzbroje.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy