reklama
 
 

Novináře, který odhalil aféru Gorila, šikanuje policie

17. 9. 2013 8:51
Vyšetřovatelé Tomu Nicholsonovi tvrdili, že bez novinářského průkazu není žurnalistou

Bratislava - Anglicko-kanadský investigativní novinář Tom Nicholson rozpoutal koncem roku 2011 na Slovensku aféru Gorila, to vše nedlouho před tamními předčasnými parlamentními volbami.

Nyní muž, jenž upozornil na propojení byznysu a politiky, čelí nátlaku policie.

Na svém blogu upozornil, že inspekce ministerstva vnitra šetří, zda je novinář. Chce po něm buď novinářský průkaz, nebo smlouvu s některým z tamních mediálních domů.

Jinak jim prý bude muset odtajnit identitu člověka, jenž mu letos v březnu předal přepis důvěrného telefonického rozhovoru.

Na něm se vysoce postavený policejní důstojník Stanislav Jankovič baví s Liborem Jakšíkem, považovaným za jednoho z šéfů slovenského podsvětí.

Vyšetřovatelé se domnívají, že žurnalistovi, jenž spolupracuje s deníkem SME, záznam předal někdo od policie. A proto na něj tlačí, aby prozradil jeho jméno.

Nicholson se ale v souladu se slovenským tiskovým zákonem z roku 2008 brání a svůj zdroj vyzradit odmítá. Na výslechu byl jakožto svědek v úterý a na otázku neodpověděl. Pochyby policie považuje za zástěrku.

"Tvor, který má čtyři nohy, stále štěká a prohání každou kočku, která projde kolem, podle mého názoru nepotřebuje průkaz, že je pes," zlobí se Nicholson.

Slovenské ministerstvo vnitra se k případu vzhledem k probíhajícímu vyšetřování odmítlo vyjádřit.

autor: Petr Jemelka | 17. 9. 2013 8:51

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama