reklama
 
 

Nová Windows postihuje problém s černou obrazovkou

1. 12. 2009 21:45
U operačních systémů Windows se začala objevovat systémová chyba, která způsobuje jejich zamrznutí

Londýn - Společnost Microsoft potvrdila, že její nový operační systém Windows 7 čím dále tím častěji postihuje problém zvaný "černá obrazovka smrti". Informoval o tom server BBC.

Chyba, kterou s největší pravděpodobností způsobuje chybný obsah automatické aktualizace, se projeví zčernáním obrazovky poté, co se uživatel přihlásí do systému.

Zmizí hlavní panel, systémové lišta a celá plocha a jedinou možností je systém restartovat.

Podle zástupců Microsoftu zatím chybová dokumentace napovídá, že je nejspíše na vině poslední automatická bezpečnostní aktualizace vydaná 10. listopadu tohoto roku. Problém se netýká pouze nejnovějšího operačního systému, ale postihuje i Windows Vista a starší verze.

Softwarová firma Prevx, která vydala aktualizaci, jež by měla problém napravit, tvrdí, že by se chyba způsobující černou obrazovku mohla týkat milionů lidí. Jak ale přiznává David Kennerley ze společnosti Prevx, oprava nefunguje ve všech případech.

Pokud se ale černá obrazovka začala objevovat v posledních týdnech, měla by oprava fungovat. "Objevili jsme minimálně deset možných problémů, které mohou způsobit zčernání obrazovky u operačních systémů Windows 7, Vista, XP, NT a Windows 2000," doplňuje Kannerley.

Společnost Microsoft vyzývá všechny, koho se problém týká, aby kontaktovali zákaznickou linku.

autor: jem | 1. 12. 2009 21:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama