Němci našli smrtící E. coli v potoce ve Frankfurtu

ČTK ČTK
19. 6. 2011 11:40
Odborníci nevylučují, že se do potoka dostaly z nedaleké čističky vody
Ilustrační snímek z laboratoře, v níž se testuje zelenina na přítomnost EHEC.
Ilustrační snímek z laboratoře, v níž se testuje zelenina na přítomnost EHEC. | Foto: Reuters

Frankfurt nad Mohanem - Ve frankfurtském potoce na západě Německa nalezli experti nebezpečné střevní bakterie EHEC. Odborníci, kteří se nyní snaží zjistit jejich původ, nevylučují, že se do potoka dostaly z nedaleké čističky vody, napsala v sobotu agentura DPA.

Místní úřady vyzývají k rozvaze a tvrdí, že neexistuje spojitost mezi potokem a veřejnou vodovodní sítí. Rovněž doposud nebyly zaznamenány žádné nové případy nákazy.

Střevní epidemie šířená bakterií enterohemoragická E. coli (EHEC) si podle posledních informací v Německu vyžádala už 38 obětí. Spolu s jedním dřívějším úmrtím ve Švédsku má tak infekce na svědomí 39 lidských životů.

V nejhůře postiženém Německu se její šíření zastavilo a počty infikovaných hlášených úřady už stoupají jen pomalu.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Na Floridě se zhroutila vícepodlažní budova, na místě jsou záchranáři

Na jižní Floridě se částečně zhroutila několikapodlažní budova. Zda v ní byli lidé a zda si incident vyžádal oběti, není v tuto chvíli podle televizní stanice CNN jasné. Na místě zasahují hasiči.

O zhroucení budovy v okrese Miami-Dade informovaly hasiči na twitteru. V tiskovém prohlášení pak uvedli, že na místě zasahuje přes 80 záchranných jednotek. Objekt se nacházel v městečku Surfside nedaleko Miami Beach. Podle lokální televize byla budova postavena v roce 1981.

Policie na twitteru zveřejnila snímek z místa. Na internetu se objevilo i video trosek budovy; jeho autor poznamenal, že byl ubytovaný v sousedním hotelu. "Jedna z těch obřích budov je pryč. Tady, hned vedle nás," uvedl s tím, že je to "šílené".

CNN se snaží získat komentář od místních hasičů a kanceláře starosty.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V červnu vzrostla důvěra v českou ekonomiku mezi spotřebiteli i podniky

Důvěra v českou ekonomiku v červnu opět stoupla, a to meziměsíčně o 4,3 bodu na 104 bodů. Potřetí v řadě přitom vzrostla důvěra spotřebitelů i podnikatelů. U spotřebitelů se zvýšila o 2,7 bodu na hodnotu 105,5 a mezi podnikateli o 4,6 bodu na 103,7 bodu, uvedl ve čtvrtek na webu Český statistický úřad. V podnikatelském prostředí se důvěra zvýšila ve všech odvětvích. V porovnání s loňským červnem jsou všechny hodnoty výrazně vyšší.

Zdroj: ČTK
Další zprávy