V Srbsku zastřelili právníka, který obhajoval Miloševiče. Vražda v gangstarském stylu, tvrdí policie

ČTK ČTK
29. 7. 2018 7:03
Policie po útočníkovi, který v Bělehradu zabil prominentního právníka, stále pátrá.
Dragoslav Ognjanovič v obklopení médií. Fotografie pochází z roku 2002.
Dragoslav Ognjanovič v obklopení médií. Fotografie pochází z roku 2002. | Foto: Reuters

Bělehrad - V Bělehradu byl zastřelen prominentní právník Dragoslav Ognjanovič, který patřil do týmu obhájců někdejšího srbského vůdce Slobodana Miloševiče při procesu před Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii (ICTY). Oznámila to srbská policie s tím, že po útočníkovi pátrá.

Sedmapadesátiletý Ognjanovič byl podle policejního komuniké zabit v sobotu pozdě večer před svým domovem v čtvrti zvané Nový Bělehrad. Při střelbě byl zraněn i Ognjanovičův šestadvacetiletý syn. Právník býval i obhájcem proslulých postav ze srbského podsvětí. Jeho smrt označila policie podle agentury Reuters za vraždu v gangsterském stylu.

V posledních pár letech přišlo v Bělohradu o život několik prominentních představitelů srbského a černohorského organizovaného zločinu ve válce mezi gangy o drogový trh.

Někdejší jugoslávský a srbský prezident Miloševič zemřel na selhání srdce 11. března 2006 v cele haagského tribunálu ještě před ukončením procesu, ve kterém čelil obžalobě z válečných zločinů a ze zločinů proti lidskosti.

Podle obžaloby se jich dopustil za válek na území bývalé Jugoslávie v 90. letech minulého století. V těchto konfliktech zahynulo více než 200 tisíc lidí a čtyři miliony lidí uprchly ze svých domovů.

 

Právě se děje

Další zprávy