Nebezpečná vedra dál trápí přes sto milionů obyvatel Spojených států

ČTK ČTK
24. 8. 2023 16:12
Nebezpečná vedra dál trápí přes sto milionů obyvatel Spojených států

Velkou část Spojených států čeká další extrémně horký den, který přinese pocitové teploty okolo 40 stupňů a vyšší v oblastech od pobřeží Mexického zálivu až po Velká jezera. V zemi vrcholí vlna veder, která přepisuje teplotní rekordy od Minneapolisu po New Orleans. Různě silné výstrahy americké Národní meteorologické služby se vztahují na přibližně 110 milionů obyvatel.

Abnormálně vysoké teploty prakticky od začátku léta přetrvávají na jihu USA, v posledních dnech však zavítaly také do severněji položených oblastí na Středozápadě. Výstrahy aktuálně platí ve 20 státech, přičemž v některých z nich by se měla situace po čtvrtku začít zlepšovat s ústupem extrémních veder zpět na jih.

Aktuální počasí se vymyká normálu kombinací vysoké teploty vzduchu a vysoké vlhkosti, kterou meteorologové ve středečním hlášení označili za brutální. Maximální teplota vzduchu málokdy výrazněji přesáhne 40 stupňů Celsia, vliv vlhkosti však vytváří pocitové teploty ve stínu někdy až nad 50 stupni.

Podle zpravodajského webu Axios tento týden přináší napříč USA nejméně stovku nových teplotních rekordů denně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy