Na severu Německa uzavřeli zoo, emu tu uhynul na ptačí chřipku

ČTK ČTK
25. 11. 2016 11:50
V Ueckermünde museli po smrti jednoho ptáka emu zavřít zoologickou zahradu. Uhynul na ptačí chřipku, která se už vyskytla ve 12 německých spolkových zemích. V posledních týdnech její výskyt hlásí i z mnoha dalších zemí Evropy. Ueckermünde leží nedaleko polského města Štětín, kde veterináři našli na počátku listopadu uhynulé volně žijící ptáky s virem chřipky H5N8.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Berlín – Na severu Německa uzavřeli kvůli ptačí chřipce kromě několika drůbežích farem už také zoologickou zahradu. Nemoci v ní podlehl emu, informovala agentura DPA.

Ptačí chřipka se vyskytla už ve 12 z 16 německých spolkových zemí. V posledních týdnech její výskyt hlásí i z mnoha dalších zemí Evropy.

V těle uhynulého emu ze zoologické zahrady v Ueckermünde ve spolkové zemi Meklenbursko – Přední Pomořansko se nalezl kmen ptačí chřipky H5N8, uvedla ředitelka zoo Katrin Töpkeová. Tento kmen se snadno přenáší mezi ptáky, lidé se jím ale podle dosavadních poznatků nakazit nemohou.

Zoo uzavřela své brány návštěvníkům, dokud veterináři nezjistí, jak zabránit přenosu nemoci na další zástupce místních ptačích druhů, mezi nimiž jsou exotická zvířata jako nandu pampový, ale například i labutě, čápi či různé druhy kachen.

Ueckermünde leží nedaleko polského města Štětín, kde veterináři našli na počátku listopadu uhynulé volně žijící ptáky s virem chřipky H5N8. V celé spolkové zemi na severovýchodě Německa platí povinnost držet drůbež na farmách v uzavřených prostorách.

 

Právě se děje

Další zprávy