Na dům v letovisku na řecké Krétě se zřítila skála, zemřela turistka

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 10. 2022 11:42
Na dům v letovisku na řecké Krétě se zřítila skála, zemřela turistka

Žena, která v noci na neděli zemřela na Krétě v sutinách domu po sesuvu skály, nebyla česká občanka. České ministerstvo zahraničí to má potvrzeno od řeckých úřadů, sdělila zástupkyně mluvčí Černínského paláce Mariana Wernerová. Agentura AFP a řecká televize ERT předtím informovaly o české oběti a dvou zraněných v letovisku Agia Fotia na jihovýchodě Kréty. Podle agentuře Reuters pochází mrtvá ze Slovinska.

Krátce po půlnoci se ze skály nad domy, které si pronajímají turisté, odlomil masivní blok kamení a zasypal dům. Na místo přijely desítky záchranářů, kteří se čtyři pokoušeli rodinu z domu vyprostit. Když našli tělo ženy, už jen konstatovali smrt, uvedla řecká televize ERT, která přinesla také snímek zavaleného domu. Manžel a syn mají jen lehká zranění. Rodina se dnes měla vracet domů.

Nad letoviskem jsou skály a podle ERT se místní obyvatelé obávají dalších sesuvů. Podle prezidenta místní hotelové asociace Georga Vardakise ale nic nenasvědčovalo hrozícímu nebezpečí, píše AFP.

 
Mohlo by vás zajímat

Právě se děje

Další zprávy