Mladý Čech zemřel při dopravní nehodě v Bavorsku. Ve městě jel 160 kilometrů za hodinu

ČTK ČTK
24. 4. 2018 10:10
Nehoda se stala ve městě Schwandorf, které leží zhruba 60 kilometrů západně od Domažlic.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Foter.com / HamburgerJung

Mnichov - Příliš vysoká rychlost byla zřejmě příčinou vážné dopravní nehody na východě Bavorska, která si v pondělí pozdě večer vyžádala život 25letého českého řidiče. Jeho 33letý spolujezdec utrpěl vážná zranění, informoval list Mittelbayerische Zeitung.

K nehodě osobního automobilu došlo v pondělí kolem 22:15. Při průjezdu městem Schwandorf, které leží zhruba 60 kilometrů západně od Domažlic, se při předjíždění dostal vůz se dvěma Čechy do smyku, narazil do zábradlí mostu a následně se několikrát převrátil.

Tachometr havarovaného automobilu se zastavil na 160 kilometrech za hodinu. Maximální povolená rychlost na mostě, kde se neštěstí odehrálo, je přitom podle serveru merkur.de 50 kilometrů za hodinu.

Oba Češi utrpěli vážná zranění, 25letý řidič jim krátce po půlnoci po převozu vrtulníkem do nemocnice v Řezně (Regensburg) podlehl.

Trosky automobilu byly při příjezdu hasičů rozesety po celé vozovce. Automobil zůstal naprosto zdemolovaný, silně poškozeno bylo při nehodě také zábradlí na mostě.

V příspěvku na facebooku zasahující hasiči kritizovali zvědavce, kteří se u nehody shromáždili a těžce zraněné muže si zblízka natáčeli na své mobilní telefony. Jejich chování označili hasiči za "velmi smutné a odpudivé".

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy