reklama
 
 

Mladý Čech zemřel při dopravní nehodě v Bavorsku. Ve městě jel 160 kilometrů za hodinu

24. 4. 2018 10:10
Nehoda se stala ve městě Schwandorf, které leží zhruba 60 kilometrů západně od Domažlic.

Mnichov - Příliš vysoká rychlost byla zřejmě příčinou vážné dopravní nehody na východě Bavorska, která si v pondělí pozdě večer vyžádala život 25letého českého řidiče. Jeho 33letý spolujezdec utrpěl vážná zranění, informoval list Mittelbayerische Zeitung.

K nehodě osobního automobilu došlo v pondělí kolem 22:15. Při průjezdu městem Schwandorf, které leží zhruba 60 kilometrů západně od Domažlic, se při předjíždění dostal vůz se dvěma Čechy do smyku, narazil do zábradlí mostu a následně se několikrát převrátil.

Tachometr havarovaného automobilu se zastavil na 160 kilometrech za hodinu. Maximální povolená rychlost na mostě, kde se neštěstí odehrálo, je přitom podle serveru merkur.de 50 kilometrů za hodinu.

Oba Češi utrpěli vážná zranění, 25letý řidič jim krátce po půlnoci po převozu vrtulníkem do nemocnice v Řezně (Regensburg) podlehl.

Trosky automobilu byly při příjezdu hasičů rozesety po celé vozovce. Automobil zůstal naprosto zdemolovaný, silně poškozeno bylo při nehodě také zábradlí na mostě.

V příspěvku na facebooku zasahující hasiči kritizovali zvědavce, kteří se u nehody shromáždili a těžce zraněné muže si zblízka natáčeli na své mobilní telefony. Jejich chování označili hasiči za "velmi smutné a odpudivé".

autor: ČTK | 24. 4. 2018 10:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama