Mladý Čech zemřel při dopravní nehodě v Bavorsku. Ve městě jel 160 kilometrů za hodinu

ČTK ČTK
24. 4. 2018 10:10
Nehoda se stala ve městě Schwandorf, které leží zhruba 60 kilometrů západně od Domažlic.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Foter.com / HamburgerJung

Mnichov - Příliš vysoká rychlost byla zřejmě příčinou vážné dopravní nehody na východě Bavorska, která si v pondělí pozdě večer vyžádala život 25letého českého řidiče. Jeho 33letý spolujezdec utrpěl vážná zranění, informoval list Mittelbayerische Zeitung.

K nehodě osobního automobilu došlo v pondělí kolem 22:15. Při průjezdu městem Schwandorf, které leží zhruba 60 kilometrů západně od Domažlic, se při předjíždění dostal vůz se dvěma Čechy do smyku, narazil do zábradlí mostu a následně se několikrát převrátil.

Tachometr havarovaného automobilu se zastavil na 160 kilometrech za hodinu. Maximální povolená rychlost na mostě, kde se neštěstí odehrálo, je přitom podle serveru merkur.de 50 kilometrů za hodinu.

Oba Češi utrpěli vážná zranění, 25letý řidič jim krátce po půlnoci po převozu vrtulníkem do nemocnice v Řezně (Regensburg) podlehl.

Trosky automobilu byly při příjezdu hasičů rozesety po celé vozovce. Automobil zůstal naprosto zdemolovaný, silně poškozeno bylo při nehodě také zábradlí na mostě.

V příspěvku na facebooku zasahující hasiči kritizovali zvědavce, kteří se u nehody shromáždili a těžce zraněné muže si zblízka natáčeli na své mobilní telefony. Jejich chování označili hasiči za "velmi smutné a odpudivé".

 

Právě se děje

před 3 hodinami

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy