Má pět dětí zesnulé kamarádky. Prodej dům, řekl úřad

Zahraničí Zahraničí
15. 1. 2012 7:00
Britka Julie Jonesová se už dva roky stará o osmičlennou rodinu
Julie Jonesová s dětmi své nejlepší přitelkyně: Michaelem (12), Emmou (8), Chantelle (6), Jamesem (10) a Kieranem (11) (zleva doprava)
Julie Jonesová s dětmi své nejlepší přitelkyně: Michaelem (12), Emmou (8), Chantelle (6), Jamesem (10) a Kieranem (11) (zleva doprava) | Foto: Repro Daily Mail

Huntingdon - O dni, kdy zemřela její nejlepší přítelkyně Caroline Atkinsová, hovoří šestačtyřicetiletá Julie Jonesová jako o "nejhorším v životě". Na truchlení ale neměla příliš času.

Matka-samoživitelka z Huntingdonu v anglickém hrabství Cambridgeshire se totiž odhodlala k činu, k němuž bylo potřeba hodně odvahy. Ačkoliv sama vychovávala tři syny, slíbila umírající přítelkyni, že se postará i o jejich pět potomků, napsal britský deník Daily Mail.

Příběh začal v dubnu 2009, kdy lékaři Caroline objevili neoperovatelný mozkový nádor a dávali jí rok života. Ženu, která se musela vyrovnat se špatnými zprávami, navíc zanedlouho postihla další tragédie.

V lednu 2010 totiž na krvácení do mozku zemřel její manžel David.

Plán B

Právě tehdy se na Julii obrátila s nezvyklou prosbou: zda by se po její smrti ujala chlapců Michaela, Keirana a Jamese a dívek Emmy a Chantelle.

"Do poslední vůle napsala, že si přeje, abych se stala zákonným opatrovníkem dětí, aby mi je nikdo nemohl vzít," popisuje Julie, jak se zrodil ´Plán B´.

Na jeho realizaci došlo v červnu 2010. Tehdy Julii volali z nemocnice, že se Carolinin stav zhoršil. "Když jsem přijela, byla už mrtvá."

Byl to prý nejhorší den v jejím životě, jelikož musela smutnou zprávu oznámit dětem. "Řekla jsem jim to poté, co jsem je vyzvedla ze školy. Zeptali se mě, jestli bych je mohla vzít do parku, tak jsme tam šli. A od té doby jsme spolu," vzpomíná.

Prodejte dům, slyšela od úřednice

Začátky nebyly jednoduché. Julie musela přestavět jídelnu na dětský pokoj, takže chlapci nějakou dobu přespávali ve stanu na zahradě.

Obrátila se na úřady s prosbou o finanční pomoc, ale dostalo se jí odpovědi, že má prodat dům a přestěhovat se do městského bytu. Tam, kde úřady zklamaly, proto vypomohli přátelé a rodina.

Navzdory všem těžkostem ale nelituje. "Potkali jsme se při nástupu na střední školu, byla jsem jí za svědka na svatbě a jsem kmotrou většiny jejich dětí," vzpomíná Julie na třicetileté přátelství.

"Děti jsou rozkošné. Jsem tu pro ně, když potřebují mámu, když potřebují lásku a péči. A vím, že Caroline by to samé udělala pro mě."

 

Právě se děje

před 50 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy