Obrazem: Londýn zažil druhou noc nepokojů

Obrazem: Londýn zažil druhou noc nepokojů
Skupiny mladých lidí útočily už od nedělního odpoledne v Enfieldu na policisty, rozbíjely výlohy a drancovaly obchody.
Devět policistů bylo zraněno. Během noci a v pondělí ráno bylo zatčeno na sto lidí. Násilí postihlo i Walthamstow a Waltham Forest na severovýchodě města. Policie tvrdí, že jde o "kriminální aktivitu přes kopírák".
Současně se násilí a drancování přeneslo do Brixtonu a během noci přicházely zprávy o střetech z dalších částí města.
"Lidé zodpovědní za násilí a drancování budou čelit důsledkům. Mnoho lidí bylo zatčeno a další budou zatčeni," řekla v pondělí ministryně vnitra Theresa Mayová.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Reuters, ČTK, Lucie Kalivodová
8. 8. 2011 11:25

Londýn - V noci na pondělí bylo v Londýně zatčeno přes sto lidí. Nepokoje se rozšířily po sobotním výbuchu násilí v chudé čtvrti Tottenhamu na severu města i na další čtvrti. Nejtěžší střety tentokrát zažil Enfield na severním okraji Londýna, ale násilí zasáhlo také Brixton na jihu a nákupní křižovatku v centru Oxford Circus, stejně jako Islington.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Veřejné slyšení k údajnému střetu zájmů a dotační politice EU chystají na duben senátoři

Senátní komise pro posouzení auditů Evropské komise chce koncem dubna uspořádat veřejné slyšení, které se má týkat dotační politiky EU a údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS ve čtvrtek řekl, že slyšení by se mělo konat 28. dubna.

Pozván na něj bude i ministerský předseda, který střet zájmů popírá a účast přímo na jednání komise odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy