Kvůli problémům s vízy cestujících nemůže z Barcelony vyplout velká výletní loď

ČTK ČTK
3. 4. 2024 18:43
Kvůli problémům s vízy cestujících nemůže z Barcelony vyplout velká výletní loď

Kvůli problémům s vízy zhruba sedmi desítek cestujících z Bolívie nemůže opustit přístav v Barceloně výletní loď, na jejíž palubě mělo cestovat na 1500 lidí. Podle policie tato skupina cestujících nemá platná víza do schengenského prostoru, což lodi znemožňuje opustit přístav, píše agentura EFE. Na řešení pracují španělské i bolivijské úřady.

Výletní loď MSC Armonia vyplula z Brazílie, aby uskutečnila poznávací plavbu po Středozemním moři. Část pasažérů však končila svou cestu v Barceloně, kde mělo vystoupit i 69 občanů Bolívie. Ti ovšem nemají podle španělské policie platná víza do schengenského prostoru a proto nemohou opustit palubu. Policie se totiž domnívá, že doklady, které cestující předložili, jsou falešné.

Podle agentury EFE se cesty po Středozemním moři mělo zúčastnit na 1500 lidí. Loď však nemůže kvůli skupině lidí s neplatnými vízy opustit přístav v Barceloně. Podle deníku El País dostali cestující nabídku, aby do dalších destinací cestovali letecky. Řešení problému hledají španělské a bolivijské úřady a společnost MSC Cruises, která loď provozuje.

 

Právě se děje

Další zprávy