Mimořádná zpráva

Jakou polévku ráda vaří a kde bydlí? Zkuste si, co víte o Angele Merkelové

Helena Truchlá jkr Helena Truchlá, jkr
25. 9. 2021 11:06
Německou vládu vede od roku 2005. Do čela nejsilnější evropské ekonomiky se postavila jako první žena v historii, navíc outsiderka z bývalé NDR. Od té doby se Angela Merkelová proslavila rozvahou, schopností nacházet kompromisy, ale také barevnými kostýmky a láskou k opeře. Co ráda vaří a kde bydlí? Prověřte si svoje vědomosti o německé kancléřce, která po nedělních volbách skončí v politice.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Zemřela slovenská sopranistka Edita Gruberová, bylo jí 74 let

Ve věku 74 let v pondělí v Curychu zemřela známá slovenská sopranistka Edita Gruberová. O úmrtí informovala její rodina. Gruberová se pohybovala na evropských jevištích přes 50 let, svou kariéru ukončila v roce 2019, uvedla agentura DPA.

Gruberová se proslavila v německojazyčných zemích. Působila například v Bavorské státní opeře v Mnichově. V roce 2019 dostala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo.

před 48 minutami

Bidenova vláda požádala nejvyšší soud o zablokování texaského zákazu potratů, zatímco ústavnost opatření se bude projednávat u federálních soudů

Zdroj: ČTK
Další zprávy