Klimatická změna je problém nás všech. Sledujte debatu z festivalu Jeden svět

Zahraničí Zahraničí
12. 3. 2019 20:35
Zatímco celý svět mluví o klimatických změnách, existují místa, kde je lidé cítí na vlastní kůži. Jedním z nich je ostrovní stát Kiribati ležící v Tichém oceánu. Osud obyvatel tropického ráje, který se vlivem stoupající hladiny oceánu pomalu potápí, zachytil dokumentární film Anote's Ark, který do Česka přivezl festival Jeden svět. Britská právnička Joana Setzerová hledá možnosti, jak se mohou lidé ohrožení klimatickou změnou bránit. Do Prahy přijela diskutovat o tom, jaká opatření mohou tyto lidi, jako jsou obyvatelé Kiribati, ochránit. Sledujte debatu z festivalu Jeden svět na Aktuálně.cz
Sledujte debatu filmového festivalu Jeden svět ke snímku Klimatická změna: problém nás všech | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 21 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 41 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy