reklama
 
 

Kanály Londýna ucpalo tukové "monstrum". Obrovský shluk odpadu váží stejně jako velryba

AKTUALIZOVÁNO 13. 9. 2017
Kanály Londýna ucpala příšera. Váží jako velryba a je delší než Tower Bridge. | Video: Thames Water |  00:45
V kanalizačním systému britské metropole Londýna našli údržbáři obří shluk odpadu, složený z tuků, dětských plenek nebo vlhčených kapesníků. Měří čtvrt kilometru a váží stejně jako plejtvák obrovský. Podle údržbářů, kteří se o londýnské kanály starají, hrozí, že obří masa tuku naruší konstrukci kanálů. Tento týden proto začali obří "špunt" z kanalizace postupně odstraňovat. Práce ale potrvají pravděpodobně až do konce září.

Londýn - Na délku měří 250 metrů a váží 130 tun. Obrovská masa složená z tuku, oleje, prezervativů nebo i dětských plenek ucpala kanál ve východním Londýně.

Šéf firmy Thames Water, která spravuje kanalizace v britské metropoli, o ní mluví jako o "monstru".

"Bude potřeba hodně lidských sil a technických prostředků, aby se ji podařilo odstranit," uvedl pro britský server BBC Matt Rimmer.

Tuková "zátka" navíc podle něj postupně tuhne, a tak se proti ní musí zakročit co nejdříve. Jinak může narušit beton ve stěnách kanálů.

Masa tuku je podle britských médií delší než londýnský most Tower Bridge a váží skoro jako plejtvák obrovský.

Dělníci ji začali odstraňovat tento týden. Podle Rimmera práce potrvají zřejmě až do konce září.

"Je to frustrující, protože podobné situaci se dá snadno předejít. Příčinou je tuk, olej a mastnota, které lidi splachují do záchodu nebo odpadu," popisuje šéf firmy. Ta pravidelně obyvatele Londýna varuje, že některé věci do záchodu nepatří - ale marně.

V londýnské kanalizaci se podobné "monstrum" objevilo už v roce 2013. Bylo velké zhruba jako autobus. To nové je desetkrát větší.

autor: Zahraničí | 13. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama