Kalkata si připomíná sté výročí narození Matky Terezy

Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
26. 8. 2010 14:41

Kalkata - Narodila se jako Agnese Bojaxhiu. Ale svět ji poznal pod jménem matka Tereza.

Misionářka, která se už šest let po své smrti dočkala blahořečení, se narodila v makedonské metropoli Skopje, tehdy ovšem ještě patřící Albánii v Osmanské říši, právě před sto lety. 26. srpna 1910.

Sté výročí narození si připomíná celý katolický svět. A zejména indická Kalkata, kde se Matka Tereza celý život věnovala těm nejchudším a umírajícím.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy