Japonsko je nyní jedna velká úklidová četa

Japonsko je nyní jedna velká úklidová četa
Chie Murakami hledá v troskách fotografie, které byly z jejich domu v Ofunatu vyplaveny 11. března.
Momentka z města Ofunato. Chobotnice vyplavená z moře vlnou tsunami.
Japonští vojáci neustále pátrají. Rikuzentakata, prefektura Iwate.
Hledání obětí pokračuje i na vodě.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
14. 4. 2011 13:45

Fukušima - Japonsko zničené povodní a následnou vlnou tsunami, která zemi zasáhla 11. března, se snaží vrátit k "normálnímu" způsobu života. Děti začaly chodit minulý týden do škol a kdo může, pomáhá s úklidem. Úklidové práce jsou v plném proudu, na mnoha místech pomáhají i mezinárodní záchranné týmy. Ve středu byl částečně obnoven provoz na letišti Sendai, na jehož rekonstrukci se podílely i zvláštní jednotky amerického vojenského letectva. Znovuotevření zničeného letiště je klíčovou událostí, neboť kvůli leteckému spojení bude moci do postižených oblastí proudit humanitární pomoc a další rekonstrukční týmy.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy