Operace italského expremiéra Berlusconiho byla úspěšná. Lékaři mu vyměnili srdeční chlopeň

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 14. 6. 2016 13:45
Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi podstoupil operaci srdce. Zákrok se zdařil, oznámila Berlusconiho strana Forza Italia (Vzhůru Itálie). Milánská nemocnice San Raffaele uvedla, že se neobjevily žádné komplikace. Berlusconi by měl nyní dva dny strávit na jednotce intenzivní péče. K běžnému životu se podle lékařů vrátí zhruba za měsíc. 79letý politik byl kvůli kardiologickým obtížím hospitalizován začátkem června a lékaři se rozhodli řešit jeho srdeční slabost výměnou aortální chlopně. "Operace skončila, byla úspěšná," citovala agentura Reuters nejmenovaný zdroj Berlusconiho strany. Se srdcem má Berlusconi potíže už dlouho, v 70 letech mu v USA voperovali kardiostimulátor.
Silvio Berlusconi na červnovém snímku.
Silvio Berlusconi na červnovém snímku. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Soudce neposlal do vazby hudebníky podezřelé z extremismu

Žádný ze tří mužů, u nichž slovenská prokuratura navrhla uvalení vazby kvůli podezření z extremismu, nepůjde do vazby. Dnes o tom podle slovenských médií rozhodl soudce v Banské Bystrici. Soud rozhodoval o vazbě v případě tří lidí z devíti, kteří byli v úterý zadrženi při akci vedené slovenskou policií. Mezi zatčenými byli i členové rockové skupiny Krátký proces a bubeník kapely Horkýže Slíže Marek Viršík. Devět zatčených bylo už v úterý obviněno z výroby a rozšiřování extrémistických materiálů. Mezi obviněnými je i jeden občan ČR.

Před soud v Banské Bystrici dnes předstoupili tři členové skupiny Krátký proces. Jejich vyšetřování bude pokračovat na svobodě.

Televize Markíza dříve informovala, že skupina Krátký proces je známá extremistickými texty. Policisté při prohlídce u jednoho z jejích členů, Rastislava Rogela, podle informací Markízy našli předměty s nacistickou a hitlerovskou tematikou. Právě Rogel byl mezi třemi muži, u kterých se dnes rozhodovalo, zda budou vzati do vazby.

Skupina Horkýže Slíže podle informací deníku SME před čtyřmi lety propůjčila Rogelově skupině své studio, které patřilo bubeníkovi Viršíkovi. Ten byl podle dnešního vyjádření Silvie Markové z marketingové agentury Smart Communication po úterním výslechu propuštěn.

Petr Fořt z managementu Horkýže Slíže razii podle Markízy okomentoval slovy, že se přímo jeho skupiny netýká a její koncerty budou pokračovat bez jakýchkoli omezení. Skupina má tento týden v plánu také několik vystoupení v Česku. Petr Fořt také zdůraznil, že kapela Horkýže Slíže se od jakéhokoli extremismu distancuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy