Ve Východočínském moři vybuchl íránský tanker, který se v sobotu srazil s čínskou nákladní lodí

ČTK ČTK
10. 1. 2018 13:51
Íránským tankerem Sanchi, který od sobotní srážky s čínskou nákladní lodí hoří ve Východočínském moři, ve středu otřásla exploze. Úřady proto musely přerušit hašení plavidla a pátrání po 31 pohřešovaných, napsala agentura AP. Na palubě tankeru bylo v době neštěstí 32 členů posádky; 30 Íránců a dva Bangladéšané. Zatím se našlo pouze tělo jedné z obětí. Tanker měl na palubě 136 tisíc tun ropného kondenzátu. Na moři byla již v neděli patrná ropná skvrna, přesný rozsah znečištění vody ale není jasný. Příčina kolize, k níž došlo 257 kilometrů od břehů Šanghaje, zatím není známá. Tanker Sanchi plul pod panamskou vlajkou a přepravoval ropu z Íránu do Jižní Koreje.
Tanker Sanchi.
Tanker Sanchi. | Foto: Reuters
Ve Východočínském moři se srazila čínská nákladní loď a tanker. Ten po střetu začal hořet | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Další zprávy