Hollande přiznal po pletkách s herečkou rozpad vztahu

Simona Holecová
Aktualizováno 25. 1. 2014 19:40
Francouzský prezident potvrdil, že se rozchází se svou dlouholetou partnerkou.
Herečka Julie Gayetová. Nová první dáma Francie?
Herečka Julie Gayetová. Nová první dáma Francie? | Foto: ČTK

Paříž - Po sobotě už Francouzi - dva týdny zásobovaní pikantériemi ze soukromého života svého prezidenta - vědí, kdo nebude jejich první dámou.

François Hollande sice ještě dopoledne nechal svého mluvčí popírat, že by mu dlouholetý partnerský vztah s novinářkou Valérií Trierweilerovou zkrachoval. Pozdě odpoledne však agentuře AFP otevřeně přiznal: Rozcházíme se.

AFP popsala rozhovor jako velmi osobní, vzdálený tomu, jak obvykle hovoří hlava státu. "Je potřeba otevřeně říci, že jsem náš společný život s Valérií Trierweilerovou ukončil," přiznal v něm devětapadesátiletý politik.

Hollande se nechal nachytat bulvárními novináři, kteří jej opakovaně sledovali, jak navštěvuje v pozdních nočních hodinách byt herečky Julie Gayetové.

Francois Hollande.
Francois Hollande. | Foto: Reuters

Prezident milostnou pletku s 41letou Gayetovou nepopřel a připustil, že vztah s oficiální partnerkou, kterou brali Francouzi jako první dámu, prochází "zatěžkávací zkouškou".

Zato Gayetová se na bulvární magazín Closer, který o utajovaném vztahu zadaného šéfa Elysejského paláce informoval jako první, zlobila. Vyhrožovala žalobami za narušení soukromí. A to i poté, co novináři přinesli "důkazy", že románek s politikem trvá už bezmála dva roky.

Podváděná partnerka Valérie Trierweilerová, které je osmačtyřicet let, se zhroutila. Týden strávila v nemocnici, kde jí lékaři kvůli psychickému vypětí naordinovali klidový režim.

Celou aféru nekomentovala, nicméně v uplynulých dnech vyhodila svého právníka, který médiím potvrdil, že s klientkou řeší "co možná nejdůstojnější" rozluku s Hollandem.

Trierweilerová hodlá dál pracovat pro časopis Paris-Match. Už v neděli má odletět do Indie, aby podpořila humanitární iniciativu nevládní organizace Akce proti hladu. Podle BBC se zatím stále zdržuje v oficiální rezidenci La Lanterne poblíž Versailles.

"Oba spolu o vzniklé situaci hovořili, vzala to jako hotovou věc. Ale rozhodla se, že další kroky ponechá na něm," řekl listu Le Parisien jeden z členů doprovodu Valérie Trierweilerové.

Trierweilerová a Hollande se nikdy nevzali. Svůj vztah oznámili půl roku poté, co Hollande opustil svou předchozí partnerku. Tou byla rovněž politička, někdejší prezidentská kandidátka Ségolene Royalová, s níž má čtyři děti.

 

Právě se děje

Další zprávy