Hodina Země pozhasínala nejslavnější památky světa

Foto: Reuters
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
24. 3. 2013 12:25

Praha - Happeningu Hodina Země, který má inspirovat zlepšení ochrany životního prostředí a upozornit například na světelný smog, se odehrál napříč celým světem. Veřejné budovy, včetně těch nejslavnějších, potemněly. Ve 20:30 našeho času dorazila Hodina Země i k nám, připojilo se k ní na 150 českých měst a obcí.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy