reklama
 
 

Francie obvinila osm mužů z plánování teroristických útoků

11. 11. 2017 10:46
Obviněné osoby jsou ve věku od 18 do 65 let.

Paříž - Francouzské úřady obvinily osm mužů zadržených v úterý v rámci policejního zátahu na francouzském a švýcarském území z plánování teroristických útoků ve Francii. Podle agentury AFP to dnes sdělil francouzský soudní zdroj.

Obvinění byli v pátek předvedeni před soudce. Na sedm z nich byla uvalena vazba. Osmý je v souladu s požadavkem prokuratury podřízen soudní kontrole.

List Le Parisien v úterý informoval, že policie zatýkala v oblasti Paříže a v přímořských částech země. Zadržené osoby jsou ve věku od 18 do 65 let.

Agentura AFP s odvoláním na justiční zdroje uvedla, že zásah byl součástí vyšetřování, které začalo 19. července kvůli podezření ze "zločinného spolčení s cílem spáchat teroristický čin".

Osoba zadržená ve Švýcarsku na sociálních sítích komunikovala s 13letým Francouzem podezřelým z přípravy útoku nožem. Chlapec byl zadržen 20. června.

Francie byla v posledních letech terčem několika teroristických útoků. Po atentátech v Paříži z 13. listopadu 2015 byl v zemi zaveden výjimečný stav, který přestal platit teprve minulý týden v noci z 1. na 2. listopadu. Předtím v úterý ho ale nahradil nový protiteroristický zákon, který mimo jiné posiluje pravomoci policie.

autor: ČTK | 11. 11. 2017 10:46

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama