Foto: Tolik sněhu, že nemohli projet ani silničáři. New York se zbarvil do bíla

Foto: Tolik sněhu, že nemohli projet ani silničáři. New York se zbarvil do bíla
Už v úterý varovali starostové různých částí severovýchodu Spojených států před silnou sněhovou bouří, která se na oblast řítila. Území nakonec zasáhla ve středu večer a v pátek by měla USA opustit a zamířit nad Atlantský oceán.
"Bylo to šílené," popisuje Fred Culin (není na fotografii) z New Yorku, jak odhrabával příjezdovou cestu u domu, kterou pokryl téměř metr sněhu. "Odhrabávat sníh směrem do kopce a na ledu bylo dost zajímavé," řekl britskému deníku The Guardian 23letý muž, který činností strávil přes hodinu a půl.
"Musíte se připravit na ničivou bouři. (...) Berte to vážně," cituje americká stanice CNN například varování newyorského starosty Billa de Blasia. Dodal, že nic podobného město už několik let nezažilo.
Jeho předpověď se vyplnila hned ve čtvrtek ráno, kdy v New Yorku napadlo tolik sněhu jako za všechny loňské sněhové bouře dohromady. Silné sněžení doprovázel také vítr o rychlosti až 80 kilometrů v hodině.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
18. 12. 2020 14:29
První letošní sněhová bouře, která zasáhla severovýchod Spojených států, s sebou přinesla rekordní množství sněhu i velmi silný vítr. Až metrové závěje zkomplikovaly dopravu, a problémy měli dokonce i silničáři. Podívejte se, jak vypadal například zasněžený New York.
 

Právě se děje

Další zprávy